Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Za krádež byli již v minulosti odsouzeni

KARLOVARSKO – Nyní jim hrozí až osmileté vězení. 

Karlovarští kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy z Karlových Varů, kterou obvinili ze spáchání zločinu krádeže. Té se měla dopustit v polovině listopadu minulého roku před obchodním domem v Karlových Varech. Při rozhovoru se sedmadvacetiletým mužem mu měla náhle sáhnout do kapsy a odcizit mu dva mobilní telefony. Následně měla z místa odejít a poškozenému tím způsobit škodu za bezmála 4 tisíce korun. 
 
Ze spáchání zločinu krádeže a dále přečinu porušování domovní svobody kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z Ostrova. Koncem listopadu minulého roku měl nejprve za použití násilí vniknout na oplocený pozemek v zahrádkářské kolonii v Karlových Varech. Zde měl vstoupit do chatky a po jejím prohledání odcizit lahev alkoholu. Už na místě měl začít z lahve popíjet, přičemž byl po chvíli vyrušen příchodem majitele. Ten na místo přivolal policejní hlídku, která muže zadržela a eskortovala na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.
 
Takového jednání se obviněná žena a muž dopustili i přes skutečnost, že byli za stejný trestný čin v minulosti již odsouzeni.
 
Nyní jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se tohoto jednání dopustili v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí.
 
nprap. Eva Valtová
28. 1. 2021
 

vytisknout  e-mailem