Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Za korupci na úřadu návrh na obžalobu

Dne 26. ledna 2011 jsme zveřejnili tiskovou zprávu, ve které jsme informovali o tom, že policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování zahájili trestní stíhání 53letého muže, jednoho z bývalých vedoucích pracovníků Úřadu práce Jičín, pro přečin nepřímé úplatkářství dle ustanovení § 333 odst. 1 trestního zákoníku.  

            Obviněný měl v období od srpna roku 2010 do ledna roku 2011 soustavně požadovat v souvislosti s přidělením jinak nenárokového příspěvku na částečnou úhradu provozních nákladů chráněné pracovní dílny (pro firmu se sídlem v Lázních Bělohrad) finanční hotovost ve výši 57 tisíc korun, což mělo činit 5% z celkové čerpané částky touto firmou za rok 2010. Požadovanou částku následně změnil na 50 tisíc korun.
 
            Dne 24. ledna 2011 došlo v sídle firmy v Lázních Bělohrad k předání požadované částky ve výši 50 tisíc korun. Po předání této finanční hotovosti byl obviněný jednatelem firmy dotázán, jakým způsobem si uvedenou činnost představuje pro přidělování příspěvků na rok 2011, na což mu obviněný sdělil, že jeho výpočet vychází na 67 tisíc korun. Obviněný byl bezprostředně po ukončení schůzky zadržen policisty Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování. Při provedení prohlídky u něj byly nalezeny bankovky v celkové hodnotě 50 tisíc korun.
 
            Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování podali k Okresnímu státnímu zastupitelství v Jičíně návrh na podání obžaloby obviněného. Věc tak byla vyřízena ve lhůtě kratší než dva měsíce od zahájení trestního stíhání.                      
 
 
Praha, 18.3.2011 
                                                                                                                   pplk. Mgr. Roman Skřepek
                                                                                                                       rada ÚOKFK SKPV

vytisknout  e-mailem