Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Za bílého dne zmizely peníze z trezoru rodinného domu

ZLÍNSKO: Rodina přišla o téměř dva miliony. 

K vloupání došlo v úterý dopoledne v obci na Zlínsku. Prozatím neznámý zloděj vnikl do rodinného domu, kde vypáčil trezor a odcizil z něj finanční hotovost ve výši téměř dvou milionů korun. Za krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody by mohl pachatel strávit za mřížemi až osm let.

Spolumajitelka rodinného domu přišla kolem poledne domů a uviděla, že jsou otevřené dveře do garáže. Volala proto manželovi, zda byl doma. Poté si všimla, že jsou otevřené dveře do místností, které vedou z garáže. Na výzvu manžela se šla podívat do domu, zda nechybí trezor s penězi. Trezor žena uviděla ležet na zemi s vypáčenými dveřmi. V místnostech byl nepořádek a na zemi věci. Na nic nečekala a zavolala policii.

Kriminalisté ohledali místo činu, zajistili stopy, vyslechli svědky. Po bližším ohledání majitelé zjistili, že jim zloděj z trezoru odcizil finanční hotovost, která dosud nebyla přesně vyčíslena, ale minimálně se jedná o 1 800 000 korun. Z jiných míst v domě poté odcizil dalších třicet tisíc korun, elektroniku a hodinky za více než dvacet tisíc korun. Zlaté a stříbrné šperky zůstaly ležet vedle trezoru. Poškozením zařízení domu vznikla další škoda za třináct tisíc korun.

6. února 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem