Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Z uren zmizely okrasné měděné obaly

HRADECKO - Ze hřbitova v Lužci nad Cidlinou  

Policie pátrá po neznámém zloději, který odcizil letos (2012) v prosinci ze hřbitova v Lužci nad Cidlinou na Královéhradecku okrasné měděné urnové obaly.

Na krádež měděného obalu urny přišel jeden z poškozených v úterý 18. prosince 2012 v dopoledních hodinách. Prohlídkou okolních hrobů zjistil, že někdo řádil i na jiných hrobech. Následně celou skutečnost oznámil na policii.

Řádění neznámého zloděje neušlo asi osm hrobů. Podle dosud zjištěných informací zloděj na náhrobcích postupně otvíral prosklené vitríny, ze kterých kradl obaly uren vyrobené převážně z drahých kovů, a to zejména mědi. Plastové nádoby (vnitřky) se zpopelněnými lidskými ostatky na místě ponechal.
Policisté místo ohledali a nyní jsou před nimi výslechy dalších poškozených lidí. Škoda na majetku nebyla dosud specifikována. Předběžně by mohla činit asi deset tisíc korun. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu hanobení lidských ostatků.

Podle dosud zjištěných informací  zloděj na hřbitov nikl v období od desátého do osmnáctého prosince letošního (2012) roku.

Policie hledá případné svědky, kteří by si během uvedeného období, kdy ke krádeži došlo, všimli něčeho podezřelého. Informace od občanů přijmeme na telefonním čísle chlumeckého obvodního oddělení 974 526 711 nebo na policejní bezplatné telefonní lince 158.

V případě dopadení hrozí zloději až dvouletý trest odnětí svobody. Případ nadále vyšetřují policisté.

nprap. Anna Pešavová - 20. prosince 2012 (14:15)

 

vytisknout  e-mailem