Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Z ukradeného mobilu se dlouho neradovala

ZLÍNSKO: Za pár minut ji dopadli. 

Teprve osmnáctiletá studentka odcizila v pondělí dopoledne v prodejně elektroniky v obci poblíž Valašských Klobouk mobilní telefon za více než pět tisíc korun. Všiml si jí muž, který tam přišel pozdravit kamarády. Zanedlouho ji také dopadl. Studentce hrozí za krádež dva roky odnětí svobody.

Čtyřiatřicetiletý muž přišel do prodejny elektroniky pozdravit svoje kamarády, kteří tam pracují. Všiml si mladé dívky, která se v prodejně zdržela podezřele dlouho. Uviděl, že otvírá a vzápětí zavírá skleněnou vitrínu, v níž jsou vystaveny mobilní telefony. Poté z prodejny odešla. Ostražitý muž uvědomil jednoho ze zaměstnanců a společně zjistili, že z vitríny skutečně zmizel jeden z mobilních telefonů.

Oznámili krádež na lince tísňového volání policie a vydali se dívku hledat. Zanedlouho ji uviděli. Když ji oslovili, zapírala a tvrdila, že telefon zahodila, nechtěla se s muži bavit. V tu chvíli projížděli kolem policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk, kteří zlodějku také hledali. Policisté dívku vyzvali, aby jim vrátila odcizený mobilní telefon, což učinila. Ke krádeži se přiznala s tím, že chtěla telefon darovat někomu k Vánocům.

Policisté z Valašských Klobouk mobilní telefon vrátili do prodejny a tentýž den sdělili mladé dívce ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež. Dívka má i přes svůj nízký věk jeden záznam v rejstříku trestů.

18. prosince 2018, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem