Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Z trestu se neponaučil

LITOMĚŘICKO – Nyní je vazebně stíhán; Kupující má platit vám... 

V uplynulém týdnu jsme informovali o 30letém muži ze Štětí, kterému policisté sdělili obvinění pro trestný čin krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Obviněný měl vniknout násilným způsobem do pěti objektů na Roudnicku a Štětsku a způsobit svým jednáním škodu přesahující 100 tisíc korun. Více ZDE.

Ukázalo se, že ještě týž den co mu bylo sděleno obvinění, se začal věnovat znovu nezákonnému jednání.

V nočních hodinách měl vniknout za použití násilí do bufetu ve Štětí, kde měl odcizit finanční hotovost a zatím nezjištěné množství potravin a nápojů. Následně měl, vniknout do jiné z restaurací ve Štětí tím způsobem, že se nejprve měl ukrýt na schodišti před restaurací. Takto skrytý se měl nechat po uzavírací době uzamknout v objektu a ze samotné restaurace měl opět odcizit finanční hotovost, nápoje a potraviny. Zanedlouho poté byl vypátrán v Roudnici nad Labem při hře na automatech, kde utrácel svou kořist s kamarádem.

Po zadržení byl podán návrh na vazební stíhání obviněného a tento byl akceptován.

Kupující má platit vám, ne vy jemu...

Policisté přijali oznámení o nevydařeném prodeji lyžařské helmy od mladé ženy z Roudnicka. Neznámá osoba ji oslovila s tím, že chce od ní koupit lyžařskou helmu nabízenou k prodeji přes inzertní portál. Osoba poslala poškozené přes Whatsapp odkaz, který obsahoval požadavky na vyplnění údajů o platební kartě. Následně po získání těchto údajů si neznámá osoba převedla finanční hotovost 6 600 korun na svůj účet. O lyžařskou helmu se již nezajímala a s poškozenou přestala komunikovat. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté opakovaně apelují na opatrnost při zadávání osobních údajů. V žádném případě nesdělujte k Vaší osobě žádné citlivé údaje ani bezpečností údaje z Vaší platební karty, nebo přístupové údaje k online bankovnictví! Buďte velmi opatrní i při různých nabídkách, zejména těch, které jsou anonymní cestou spojeny se získáváním citlivých a dalších údajů o Vás. 

ViewImage1.jpg
 

18. 2. 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem