Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Z policejních svodek

LOUNY – Neplatili výživné; Ukradl motorovou pilu. 

Peníze určené dětem
Sdělení obvinění ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy si od kriminalistů vyslechl 46letý muž z Chomutovska. Tomu je kladeno za vinu, že rok nepřispíval na své nezletilé dítě, ačkoliv mu tuto povinnost určilo rozhodnutí okresního soudu. Kdyby zaplatil částku 12 tisíc korun, nemusel se dostat do křížku se zákonem.
O něco vyšší dluh se nastřádal 29letému muži. Ten měl od května 2017 platit výživné na své dítě sporadicky, a tak se mu nastřádala nezaplacená částka v hodnotě přesahující 24 tisíc korun. I jemu stanovil tuto povinnost přispívat na své dítě okresní soud. V uplynulých dnech se dozvěděl o svém obvinění z trestného činu zanedbání povinné výživy.
Soud by mohl nad muži vynést odsuzující verdikt odnětí svobody až na jeden rok.

Okradl svou příbuznou
Kriminalisté v uplynulých dnech sdělili obvinění z trestného činu krádež 21letému muži. Ten podle nich odcizil z pozemku rekreační chaty své příbuzné motorovou pilu, a tím jí způsobil škodu přesahující 6 tisíc korun. Kriminalistům se provinilec do výslechu doznal. Jelikož jeho trestní minulost není takzvaně bez škraloupu a za majetkovou trestnou činnost byl už několikrát odsouzen, soud by nad ním mohl vyřknout přísnější trest. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.


por. Mgr. Irena Pilařová
oddělení tisku a prevence Louny
email: krpulk.kr.pis.ln@pcr.cz
mobil: 724 155 239
10. července 2019

vytisknout  e-mailem