Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Z policejních svodek

Děčín - Společným jmenovatelem je auto. 

Auta v hledáčku

DĚČÍN -  V noci ze Silvestra na Nový rok přilákalo nechtěnou pozornost odstavené auto v Liberecké ulici v Děčíně. Z osobního automobilu zmizelo autorádio v hodnotě pěti set českých korun. Při bližším ohledání vozu policisté nalezli stopy násilí. Majitel se dopočítal škody v celkové výši dva a půl tisíce českých korun. Případ je místními strážci zákona dále prověřován s ohledem na možný přečin krádeže.

K obdobnému případu vyjížděli policisté také třetího ledna letošního roku. Tentokrát do Jílového. Kontaktoval je majitel osobního automobilu zn. WV Golf Variant, který po příchodu k odstavenému vozu odhalil nejen stopy po násilném vnuknutí, ale i poškození uvnitř. Zjištěná škoda se zatím pohybuje na hranici šestí tisíc českých korun. Policisté oznámenou nepříjemnost prověřují nejen s ohledem na možný přečin poškození cizí věci, ale ve hře je i možný přečin krádeže.

Čtvrtého ledna letošního roku přijali podmokelští policisté informace o dalším možném přečinu krádeže, ke kterému mohlo dojít v Resslově ulici v Děčíně. Během noci ze čtvrtka na pátek čtvrtého ledna došlo u odstaveného služebního vozidla k viditelným a nevítaným změnám. Kromě poškozeného okna vyšlo najevo, že ve vozidle chybí také doklady, peněženka a další osobní věci jeho uživatele. Po sečtení všech chybějících položek policisté došli k částce přesahující osmnáct tisíc českých korun. Oznamovatel prozřetelně ztracené doklady a platební karty zablokoval ještě před příjezdem policejní hlídky. Snížil tím tak riziko jejich zneužití na minimum.

Policejní hlídky u napadeného osobního automobilu bylo zapotřebí i v sobotu 5. ledna 2019 ve Varnsdorfu. Zdejším strážcům zákona se pod jejich drobnohledem objevil osobní automobil zn. Škoda Octavia Scout. Z odstaveného vozu v Karlově ulici zmizela během noci originální navigace v hodnotě dvaceti tisíc českých korun. Policejní technik napadený vůz ohledal a jeho kolegové z obvodního oddělení policie mezitím zahájili úkony trestního řízení s podezřením na možný přečin krádeže.

I českokameničtí policisté mají napilno. Od druhého ledna letošního roku pracují na případu možného přečinu poškození cizí věci, ke kterému mohlo dojít ve Vysoké Lípě na Jetřichovicku. Pod rouškou noci se na odstaveném firemním vozidle zn. Huyndai objevily nevítané změny, jejichž náprava může majitele vozu vyjít až na padesát tisíc českých korun. Převládaly vrypy do laku a dalších částí auta...   

Zpátky do lavice !

DĚČÍN – Školní docházka je v Česku povinná. Kdo ji zanedbává, ten se vystavuje možnosti postihu za nesplnění zákonné  povinnosti. Podle platného trestního zákoníku může rodič či zákonný zástupce v případě překročení zákona inkasovat až dvouletý trest odnětím svobody. Podmokelští policisté v těchto dnech prověřují okolnosti oznámení zástupců děčínské základní školy. Jejich nezletilá svěřenkyně má na svém školním kontě desítky neomluvených hodin. Ve škole chyběla nejen koncem loňského června, ale posléze i od začátku loňského září. Policisté ohlášený případ prověřují s ohledem na možný přečin ohrožování výchovy dítěte.

Děčín 8. ledna 2019

nprap. Bc. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín
E-mail: krpulk.kr.pis.decin@pcr.cz
Tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem