Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Z odcizeného vozidla se radoval jen jeden den

Kriminalisté během jednoho dne vypátrali a dopadli zloděje, který odcizil automobil za více než jeden a půl milionu korun. Při pronásledování způsobil nehodu, při které naboural čtyři auta. 

Minulý týden ve čtvrtek došlo v ranních hodinách v ulici Vojtěšská v Praze 1 ke vloupání do zaparkovaného vozidla, ze kterého si v tu dobu pro policii ještě neznámý pachatel odnesl několik hodnotných osobních věcí a mimo těch také klíčky od jiného vozidla.  Tímto vloupáním způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun. Ihned po krádeži procházel ulicí a zkoušel, ke kterému autu odcizené klíče patří a ve chvíli, kdy se mu otevřelo zaparkované BMW, tak do něj nasedl a s autem za více než jeden a půl milionu korun odjel.

Kriminalisté se okamžitě dali do práce a začali po neznámém muži intenzivně pátrat. Zajistili několik kamerových záznamů a mravenčí prací dohledávali, kudy se zloděj s kradeným vozem vydal. V okamžiku, kdy se jim podařilo ze zjištěných informací poskládat přibližnou polohu vozidla, vydali se do terénu po něm aktivně pátrat. Krátce před třetí hodinou ranní si v ulici Újezd povšimli projíždějícího vozidla, které přesně odpovídalo popisu kradeného. Jediné co trochu nesedělo, byla registrační značka. Lustrací zjistili, že registrační značky, které byly na projíždějícím vozidle osazeny, jsou v systémech PČR vedeny jako kradené. Tím se jim potvrdilo, že se s největší pravděpodobností jedná o hledané vozidlo a z tohoto důvodu se ho rozhodli za pomoci služebního vozidla velitele policie  v barevném provedení zastavit. Řidič však výzev k zastavení nedbal a ihned začal před policisty ujíždět ulicí Milady Horákové. Řítil se ulicí vysokou rychlostí a v levotočivé zatáčce na kluzké vozovce nezvládl řízení a havaroval do čtyř zaparkovaných aut.

Policisté šestadvacetiletého řidiče a jeho spolujezdkyni za použití donucovacích prostředků zadrželi a po ošetření převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Při pozdějším výslechu se muž k oběma krádežím doznal a ukázalo se, že řídil pod vlivem drog a navíc s platným zákazem řízení až do roku 2023.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl. Šestadvacetiletý muž tak čeká ve vazbě na soud, který ho může poslat, s ohledem na způsobení značné škody, až na osm let za mříže.

nprap. Richard Hrdina – 13. prosince 2021

vytisknout  e-mailem