Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Z nařízené izolace si hlavu nedělal

CHOMUTOVSKO - Cizinci hrozí za šíření nakažlivé nemoci až tříletý trest; Vloupání do rekreačních objektů. 

Z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci obvinil vyšetřovatel 27letého cizince žijícího v okrese Chomutov. Ten podle anonymního oznámení ze srpna loňského roku nedodržoval opatření, která mu měla být nařízena z důvodu jeho onemocnění nemocí SARS-CoV-2. Policisté informace prověřili a zjistili, že dotyčný byl skutečně pozitivně testován na tzv. Covid 19 a o podmínkách domácí izolace byl poučen příslušnou hygienickou stanicí. I přesto měl mladý muž v průběhu izolace opakovaně odcházet z domu a chodit si před dům pro dovážené jídlo bez ochrany dýchacích cest. Nejméně dvakrát měl během této doby dokonce navštívit svou známou bydlící v jiném městě okresu Chomutov, za kterou jel autem.

V důsledku svého jednání teď čelí obvinění z trestného činu, za jehož spáchání mu v případě uznání viny hrozí až tříleté vězení.

 

Vloupání do rekreačních objektů

Oznámení o dvou vloupáních do rekreačních objektů v ulici Alešova ve Vejprtech přijali v minulých dnech policisté. V první chatě neznámý pachatel po rozbití okna a prohledání odcizil například potraviny, piva a další alkohol, DVD přehrávač, ale i umělecké pastelky. I do další chalupy vniknul neznámý lapka po rozbití skleněné výplně okna. Z objektu si pak podle majitele odnesl různé potraviny.

Podle policistů by obě vloupání mohla mít souvislost. Je pravděpodobné, že byla spáchána stejným pachatelem. Policisté na místech při ohledání zajistili stopy a po pachateli či pachatelích pátrají. V případě dopadení hrozí za krádež spáchanou během nouzového stavu až osmileté odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 25. února 2021

vytisknout  e-mailem