Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Z hořícího domu vyvedli zmateného muže

České Budějovice - Hlídkaři v akci. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Ke konci ledna letošního roku, vyslal operační důstojník policisty sloužící na oddělení hlídkové služby, do ulice Zdeňka Fibicha v krajském městě, kde mělo dojít k požáru domu.

Když se dvě hlídky, jedna tříčlenná a druhá dvoučlenná, blížily do zmiňované ulice, už byl cítit silný zápach kouře a místem se valil hustý dým. Před domem stáli muž a žena, kteří policistům sdělili, že by se uvnitř měl nacházet člověk. Toho také vzápětí uviděli, když se k domu přiblížili. Zmatený muž se mihnul u okna a zmizel uvnitř domu. Policisté se  opatrně vydali ke vchodovým dveřím domu a uslyšeli slabé volání o pomoc. Rozhodli se vstoupit dovnitř a dům prohledat. V jedné ze zakouřených místností volajícího muže nalezli, uchopili a vyvedli ho ven do bezpečí. Muž byl značně zmatený a popálený.  Na místo vzápětí dorazili také hasiči a zdravotníci, kteří si muže převzali do péče a k následnému ošetření.

Služba na hlídkovém oddělení patří bezesporu k těm nejnáročnějším. Policisté často přijíždějí na místa oznámení jako první. Leckdy se musí potýkat s lidmi agresivními, opilými. Jako každý policista se musí během pár vteřin rozhodovat v náročných situacích, které leckdy mohou změnit život jim či těm, ke kterým míří. Nezřídka kdy jsou oni první, kteří mluví s lidmi, rozhodnutými skončit se životem, a v mnoha případech se jim podaří rozhodnutí takových lidí zvrátit.

Být policistou není jen povoláním, ale především posláním. Tento případ je jedním z mnoha, ve kterém pětičlenná hlídka policistů pomohla a ochránila jiného.

Poděkování za rychlou reakci a výbornou práci patří nstržm. Ondřeji O., nstržm. Petrovi P., nstržm. Petrovi T., nstržm. Jaroslavovi L., a nstržm. Radimovi V.

hlidkova.jpgTrojice policistů hlídkové služby, na místě zákroku jich zasahovalo pět.


 

kpt. Bc. Lenka Krausová, krpc.pio@pcr.cz

14. února 2018

vytisknout  e-mailem