Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Z dvojice se vyklubali podvodníci

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Babičku obrali o devatenáct tisíc. 

Na důvěřivost včera odpoledne doplatila pětasedmdesátiletá babička z Hluku. Dvojice podvodníků ji obrala o devatenáct tisíc korun!

Kolem třetí hodiny odpoledne u domu seniorky zazvonili muž se ženou. Představili se jí jako zástupci společnosti E-ON s tím, že s ní potřebují vyřešit nějaké nesrovnalosti. Aniž by se jí nějakým způsobem legitimovali, důvěřivá babička je pozvala dovnitř domu. Oba se usadili v kuchyni a než začali cokoliv řešit, babička je ještě ze slušnosti pohostila. Poté jí oba začali vysvětlovat, že má u společnosti za poslední dva roky nedoplatek, který činí devatenáct tisíc korun. Dokonce jí ukázali dokumenty, které byly pro seniorku téměř nečitelné. Slušně vypadající dvojice na ni zapůsobila tak, že jim na vše přikývla a byla ochotná částku zaplatit. Zeptala se, jestli jí společnost pošle nějakou složenku, aby mohla dlužnou částku zaplatit. Na to muž řekl, že potřebují hotovost a zda by si ji mohla nějak obstarat. Proto se babička vydala na poštu. Mezitím se ve dveřích potkala s vnukem, kterého poslala dovnitř za návštěvou. Vnuk s nimi setrval do té doby, než se babička vrátila s penězi. Vnuk se jich ptal, proč přijeli a kde mají auto. Na jeho otázky odpovídali velmi vyhýbavě a samozřejmě nepravdivě. Řekli mu, že babička si v minulosti předělávala smlouvu a jejich společnost chce, aby ji zase obnovila. Také se vymluvili na to, že už mají po pracovní době a museli přijet autobusem. Ve chvíli, kdy se babička vrátila, vnuk odešel domů. Dvojice si převzala devatenáct tisíc, aniž by vystavila jakýkoliv doklad o převzetí, a odešla směrem k místní škole. Vnukovi byla celá situace velmi podezřelá. Proto vše doma řekl rodičům. Ti po rozhovoru s babičkou vše oznámili na policii.

K popisu těchto osob:

Muž – věk kolem 27 let, postava štíhlá asi 180 cm vysoká, má krátce střižené černé vlasy s “kouty“. Na čele, pod nosem a na levé tváři má výrazné pigmentové skvrny. Oblečený byl do světlých modrých riflí, šedé mikiny s kapucí, bílé tričko s obrázkem domu, na hlavě měl šedou pletenou čepici s nápisem BOSTON a obuty měl bílé tenisky.

Žena – věk kolem 30 let, postava štíhlá asi 160 cm vysoká, má tmavé rovné vlasy po ramena a velmi výrazné oči hnědé barvy. Na bradě má velké mateřské znaménko. Obočí vytrhané a domalované tužkou. Také měla velmi dlouhé nehty červené barvy.  

Pachatelé mluvili česky, byli příjemní a působili slušným dojmem. Je možné, že seniorka nebyla jediná, koho povedená dvojice podvedla. Proto pokud se někdo dostal do podobné situace, nechť vše oznámí na nejbližší policejní oddělení nebo na linku 158. Stejně tak prosíme veřejnost o sdělení jakýchkoliv informací týkajících se pohybu muže a ženy, případně i vozu, kterým se mohli přepravovat. 

Děkujeme!  

6. listopadu 2015, por. Bc. Milena Šabatová

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem