Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Z cizího krev neteče, ale data proudila vesele

NÁCHODSKO - Majiteli odcizili router a musí navíc zaplatit přes šest tisíc korun. 

Po dosud neznámém pachateli krádeže wifi routeru a mobilních dat pátrají policisté z obvodního oddělení v Jaroměři. Na služebnu jej přišel ohlásit tatínek jednoho studenta. Na krádež přišel téměř po měsíci, přesně tedy v okamžiku, když rozbalil poslední vyúčtování za služby mobilního operátora.  Místo obvyklé pravidelné sumy na něj vykoukla téměř desetitisícová částka. A tak zjistil, že synovi, který navštěvuje internátní školu v jiném městě, zřejmě někdo ve škole odcizil dobíjecí mobilní wifi router na používání internetu v mobilním telefonu. Neznámý mobilní poberta pak vesele čerpal a čerpal data, a když je vyčerpal, jednoduše si je u operátora zase dobil, protože přece nečerpal ze svého, ale z cizího...  

Ihned po zjištění situace majitel nechal číslo routeru zablokovat, ale to už pachatel stihl na jeho konto vysurfovat částku bezmála 6.500 korun. S hodnotou odcizeného routeru pak oznamovateli způsobil škodu ve výši 8 a půl tisíce korun.

Policisté případ zadokumentovali a vyšetřují jako přečin krádeže, pachateli v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody či trest peněžitý.

por. Mgr. Eva Prachařová
16. 4. 2018 v 15:50

vytisknout  e-mailem