Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Z černého pasažéra vyděračem

Nechtěl zaplatit ani lístek, ani pokutu. Nakonec vytáhl na revizora pistoli. 

V sobotu, přibližně v osm hodin ráno cestoval jednatřicetiletý muž autobusem městské hromadné dopravy na Břevnov.

Zřejmě usoudil, že takto po ránu a ještě o víkendu určitě nebudou žádné přepravní kontroly, a proto cestoval takzvaně na černo.

Záhy ale zjistil, že opak je pravdou. To když se autobusem ozvalo „Dobrý den, přepravní kontrola, jízdenku prosím.“

Jak bylo v tu chvíli černému pasažérovi, se asi nedozvíme, nicméně nakonec došlo i na něj. A jelikož neměl ani jízdenku, ani peníze na úhradu pokuty, musel revizorům předložit občanský průkaz k sepsání „zápisu o provedené kontrole“.

To se mu ale nelíbilo a po chvilce požadoval navrácení svého dokladu totožnosti. To ale v danou chvíli nebylo možné, neboť revizoři ještě stále vypisovali úřední listinu.

Kontrolovaný se ale s takovou situací nehodlal smířit, a na pracovníky dopravního podniku vytáhl víc jak dvacet centimetrů dlouhý nůž. K ataku jako takovému naštěstí nedošlo, neboť „útočníkovi“ v nejméně vhodnou chvíli nůž vypadl z ruky na silnici.

Mezitím revizoři dopsali protokol, který jim muž bez problémů podepsal, oni mu vrátili občanku a odjeli pryč.

To ale nebyl všemu konec.

Potrestaný muž se nechtěl s vyvstalou situací smířit. Napadlo ho, že by se ti „zlí“ revizoři mohli ještě vrátit. Proto došel domů, ozbrojil se plynovou pistolí, vzal psa, a šel je vyhlížet na konečnou autobusu. A dočkal se.

S namířenou pistolí přistoupil k revizorům ve chvíli, kdy vypisovali dalšímu neplatiči sankci, a požadoval po nich vydání zápisu o provedené kontrole. Při tom ale nečekal, zda mu revizoři vyhoví a jednomu z nich se opakovaně pokusil vystřelit, z přibližně třiceti centimetrové vzdálenosti, do obličeje.

Naštěstí pro kontrolora útočníkovi zbraň selhala a k výstřelu tedy nedošlo.

Nicméně střelba nakonec ulicemi Břevnova zazněla. A to ve chvíli, kdy to ani sám útočník nečekal, a pistoli měl sklopenou k zemi.

V tu chvíli mu asi došlo, že s pistolí nebude až tak veliký „kamarád“, a proto odešel domů pro jinou, pro něj zřejmě přijatelnější zbraň, lopatu. S tou už ale stihl na revizory pouze zamávat zpoza plotu.

V tu chvíli už totiž na místo přijížděli policisté, kteří jednatřicetiletého muže zadrželi a předvedli na policejní služebnu.

Ta mu vyšetřovatel, na základě všech zjištění, sdělil obvinění z trestného činu vydírání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zároveň skončil obviněný v cele předběžného zadržení, kdy vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby.

por. Mgr. Tomáš Hulan 18. 1. 2016

vytisknout  e-mailem