Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Z auta i areálu firmy zmizelo nářadí

PŘÍBRAM - Případy krádeží zejména pracovního nářadí se policisté zabývají . . . a hledají podezřelé. 

Policisté z Příbramska hledají pachatele hned dvou nahlášených případů vloupání, k nimž došlo v tomto týdnu a kdy "předmět zájmu" byl vždy totožný. Pracovní nářadí, či stavební materiál. 

K oběma případům došlo v noci z 12. na 13. října 2021 a poškození je policistům oznámili hned následující den. Od 13. října 2021 se tak zabývají a hledají podezřelého, který se v obci Jince vloupal do firemní dodávky, v níž bylo uložené různé pracovní nářadí. Z vozu, do u  kterého neznámý pachatel nejprve rozbil okno, zmizely různé pracovní flexy, vibrační deska, mychadlo a další nářadí za víc jak devadesát tisíc korun.  

Nejinak tomu bylo v dalším případě. Tentokrát se nejednalo o vůz, ale neznámí pachatel či pachatelé "navštívil" přímo areál firmy se stavebninami v Příbrami. Odtud z jedné z palet odcizil více jak dvacet rolí izolace za téměř 14 tisíc korun. Následně pracovníci firmy ještě zjistili, že chybí z jiného místa další izolační vata, kdy z pěti balíků zbyl na místě pouze jeden. 

V obou případech zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže. V současné době provádějí potřebné úkony ke zjištění konkrétních osob, které mají tyto krádeže na svědomí. V případě dopadení, obvinění a postavení před soud jim mohou hrozit až dvouleté tresty odnětí svobody.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
14. října 2021

 

vytisknout  e-mailem