Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

XIX. ročník přeboru Ředitelství služby cizinecké policie ve střelbě z krátkých zbraní s mezinárodní účastí

Minulý týden proběhl v Jihočeském kraji na střelnici v Opařanech nominační závod na Policejní mistrovství České republiky 2022 ve střelbě z krátkých služebních zbraní. Po dvouleté pauze se závodu zúčastnili také zahraniční střelci z Maďarska. 

Své střelecké dovednosti si závodníci vyzkoušeli ve dvoudenním klání. První den, v soutěži jednotlivců, závodníci řešili šest střeleckých situací, kde porovnávali svou přesnost a rychlost. Muži závodili ve dvou kategoriích. V kategorii Výcviková skupina 1 se stal nejlepším střelcem plk. Jindřich Váňa, který se stal také celkovým vítězem soutěže a odvezl si putovní pohár pro rok 2022. Druhé místo vybojoval prap. Radek Štefl a třetí místo obsadil kpt. Petr Husinec.
V kategorii Výcviková skupina 2 obsadil první místo nprap. Michal Šefl, druhá příčka patří nstržm. Michaelu Golcovi a na třetí místo obsadil nprap. Miroslav Kormoš.

V kategorii žen se nejlepší střelkyní přeboru Ředitelství služby cizinecké policie pro rok 2022 stala kpt. Eva Jurištová. Na druhém místě skončila kpt. Helena Vránová a třetí místo obsadila kpt. Markéta Doležalová.

V soutěži shoot off jednoznačně zvítězili závodníci z Maďarska, v kategorii mužů zvítězil Gyorgy Batki a v kategorii žen vyhrála Krisztina Krispán-Heim.

Druhý den patřil soutěži v tříčlenných družstvech, kde na závodníky čekaly tři střelecké situace. Nejlepšími střelci se stala trojice z Maďarska: Gyorgy Batki, Erno Baranyai a Norbert Parrag. Druhé místo obsadili por. Martina Štěpánová, pprap. Veronika Tvrdoňová a nprap. Zdeněk Grygar  a bronzovou medaili si odnesli Petr Čambál, nprap. Petr Vaněk a plk. Jindřich Váňa.

Gratulujeme všem vítězům přeboru Ředitelství služby cizinecké policie.

Velké poděkování patří pořadatelům letošní střelecké soutěže.

24. června 2022

kpt. Bc. Renata Grecmanová
tisková mluvčí
Ředitelství služby cizinecké policie

Odkazy do noveho okna

1 Foto 1

1 Foto 1 

Detailní náhled

2 Foto 2

2 Foto 2 

Detailní náhled

3 Foto 3

3 Foto 3 

Detailní náhled

4 Foto 4

4 Foto 4 

Detailní náhled

5 Foto 5

5 Foto 5 

Detailní náhled

6 Foto 6

6 Foto 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem