Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

X. KYNOLOGICKÉ PŘEBORY

KRAJ – Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté. 

Absolutní vítězAbsolutní vítězVe dnech 25. až 29. března 2019 se uskutečnil Přebor Krajského ředitelství policie  Pardubického kraje psovodů se služebními psy pro rok 2019 s mezinárodní účastí v areálu účelového zařízení krajského ředitelství v Trpišově. Na letošní jubilejní 10. ročník kynologických přeborů přijala pozvání plk. Ing. Martina Ambrožová, vedoucí Odboru služební kynologie a hipologie z Policejního prezidia ČR, zahraniční hosté z Krajských ředitelství policie z Wroclawi a Nitry, a zástupci Spolkové policie z Lipska.
Přeboru se zúčastnilo celkem 23 policistů z oddělení služební kynologie našeho krajského ředitelství, 3 policisté ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, 4 policisté ze Slovenska, 2 z Polska a 4 z Německa.Pracovní schopnosti a dovednosti kynologové se svými služebními psy předváděli v disciplínách pachových, obranných prací a v ovladatelnosti služebního psa.
Vyhlášení výsledků se za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje účastnil plk. Mgr. Marcel Daníček, plk. Mgr. Petr Sehnoutka a plk. Mgr. Jan Záhorský.

Nejlepší ovladatelnost předvedl ppor. Lukáš BOHÁČ se služebním psem G-FRANKEM.
Nejlepší v pachových pracích byl prap. Martin KOSEK se služebním psem KINTEM.
Nejlepším obranářem se stal pprap. Michal NOVOTNÝ se služebním psem G-FUJI.
Závodilo se nejen v jednotlivcích, ale také ve družstvech. Nejlepším družstvem se stalo družstvo psovodů ze SVITAV.

V kategorii zahraniční účastník získal 1. místo ppor. Radoslav PRETÓRY se služebním psem KRIMINAL ze Slovenska. 2. místo získala Grit GRÖSSER se služebním psem MEXEM z Německa a na 3. místě se umístila Katrin AUGUSTAT se služebním psem KAYA z Německa.

V kategorii jednotlivců získal 3. místo ppor. LukášBOHÁČ se sl. psem G-FRANKEM. Na 2. místě se umístil prap. Jan Kulda se sl. psem CEGAREM a 1. místo získal pprap. Michal Novotný se sl. psem G-FUJI a zároveň se stal absolutním vítězem, který obdržel i putovní pohár.

Všem oceněným gratulujeme!

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.

29. března 2019
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem