Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Workshop k preventivnímu filmu JAKUB

Ostrava 

Dne 20. října 2017 proběhl v sálu Obchodní akademie a VOŠ sociální v Ostravě - Mariánských Horách workshop k preventivnímu filmu JAKUB. Po Plzni se jednalo o druhé takovéto setkání, které bylo určeno pro pedagogy základních a středních škol. Foto 4.JPG

Samotný preventivní film je zatím poslední nekomerční edukativní počin režiséra Davida Vignera. Věnuje se problematice domácího násilí, které je pácháno na dětech. Děti jsou nejrozšířenější věkovou skupinou, které domácí násilí v rodině postihuje, zpravidla vždy jsou svědky tohoto negativního chování. Pomoci filmu JAKUB se tak nejen děti, kterým byl tento film představen již po svém vzniku, ale nyní také pedagogové seznamují s touto problematikou. Cílem probíhajících workshopů po celé České republice je také zvyšování právního vědomí k jednotlivým fázím řešení domácího násilí, jako je například institut vykázání.
Od přítomných policistů se posluchači dozvěděli, jakým způsobem se řeší daná problematika v Ostravě. Seznámili se s práci policistů realizující vykázání, kterou přiblížil vedoucí tohoto týmu prap. Mgr. Petr Návrat. Z úst nprap. Renáty Wilde, která je členkou tohoto specializovaného týmu a por. Mgr. Olgy Bogdanové, komisařky služby kriminální policie a vyšetřování si vyslechly různé kazuistiky k domácímu násilí. V závěrečné diskuzi se například dozvěděli, že lze vykázat z obydlí také osobu mladistvou.  


Záštitu nad probíhajícími workshopy převzal policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.

por. Bc. Richard Palát
komisař I OTP Ostrava

vytisknout  e-mailem