Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Workshop „I žáci základní školy se stali na chvilku policistou“

KARLOVARSKÝ KRAJ – Těšíme se, až rozšíří naše řady. 

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje pořádalo 22. října 2018 další workshop pro studenty. Tentokrát se workshopu zúčastnili žáci 9. tříd ze základní školy v Karlových Varech. Pro žáky byl připravený bohatý program. Vyzkoušeli si psychické i fyzické testy nanečisto. Kromě těchto testů si žáci prohlédli například policejní vozidlo s radarem, policejní motocykl, s nadšením si vyzkoušeli například policejní vestu, štít, přilbu nebo také gumový teleskopický obušek. Pro žáky bylo hezkým zážitkem vidět vozidlo kriminální policie nebo test na zjišťování přítomnosti drog nebo alkoholu v těle. Pod dohledem profesionálních policistů shlédli také speciální vozidlo, které slouží pro kontrolu dokladů.

Dokonce jsme od jednoho studenta z 9. třídy obdrželi děkovný dopis, kde uvádí: „Musím říci, že jsme se nenudili a dozvěděli se mnoho zajímavého o práci policisty. Menší společnost nám dělali i dva služební policejní psi, kteří umí vyčenichat drogy. Ke konci exkurze jsme dostali osvědčení o absolvování workshopu. Za obě deváté třídy bych chtěl všem poděkovat, že nám tento den umožnili. Všichni včetně paní učitelek a paní asistentky jsme se dozvěděli něco nového.“

Je nám velikou ctí, že o naše workshopy mají zájem i žáci základních škol. Mnozí z nich by se už teď rádi stali profesionálním policistou. Je proto přínosné, že si nanečisto mohou vyzkoušet, co přijetí k policii obnáší. Budeme pevně věřit, že se některým žákům jejich sny, stát se policistou, vyplní.

Workshopy budeme nadále na Krajském ředitelství policie Karlovarského kraje pořádat a budeme se těšit na další návštěvníky či budoucí policisty.

nprap. Mgr. Soňa Podlahová
31. 10. 2018

Odkazy do noveho okna

Workshop

Workshop 

Detailní náhled

Workshop

Workshop 

Detailní náhled

Workshop

Workshop 

Detailní náhled

Workshop

Workshop 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem