Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zadržení mezinárodně hledané osoby

Hradec Králové - V úterý 24. 11. 2015 odpoledne zadrželi policisté Pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje 30 letého muže turecké státní příslušnosti, na kterého je vyhlášen cestou Interpolu mezinárodní zatýkací rozkaz pro trestnou činnost s vazbou na terorismus. 

Policisté muže zkontrolovali v rámci silniční kontroly, a to po vytipování vozidla s cizí státní poznávací značkou. Prověrkou v nadstavbových policejních evidencích zjistili, že se jedná o cizince, který je v domovském státě odsouzený za kriminální delikt s teroristickým podtextem a vyhýbá se nástupu do vězení. Dle dostupných evidencí byl odsouzen pro napojení na organizaci s politickými zájmy neslučitelnými se státním zřízením Turecka. Okamžitě ho samozřejmě zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení dalších úkonů směřujících zejména k potvrzení jeho totožnosti.

V současné době je cizinec v režimu zadržení a je připravován podnět na jeho vzetí do vydávací vazby.

„Zadržení tohoto muže je jednoznačně důsledkem zvýšených bezpečnostních opatření, které přijala Policie ČR kvůli událostem z posledních dnů. Hlídce za jejich poctivou práci děkuji,“ uvedl k úspěchu královéhradecké policie policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.

mjr. Ivana Ježková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje
25. 11. 2015

vytisknout  e-mailem