Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V minulém týdnu proběhla dopravně bezpečnostní akce

Policisté zjistili více než 500 porušení pravidel. 

Do dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na kontrolu nákladní a autobusové dopravy bylo nasazeno přibližně 150 dopravních policistů, kteří zkontrolovali více než 1300 vozidel. Během kontrol policisté odhalili přibližně 500 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Mezi nejčastější dopravní přestupky patřilo nedovolené držení záznamového nebo hovorového zařízení, překročení rychlostních limitů, nepoužití bezpečnostního pásu či nevyhovující technický stav.

V rámci opatření, které se uskutečnilo 7. a 8. 6. na D8 a D5 řešili dopravní policisté porušení zákazu předjíždění dvaadvacetkrát.  Zde se jednalo ve 12 případech o cizince, kterým byly uloženy kauce v celkové výši 60 000 Kč.

Samostatnou kapitolou byla kontrola hmotnosti, kde bylo zjištěno porušení hmotnosti v 62 případech. 32 těchto přestupků bylo vyřízeno na místě uložením pokuty v celkové výši 95 200 Kč a 30 přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Za závažnější jednání, která se vázala k řidičům nákladních vozidel policisté udělili kauce v celkové částce 840 000 Kč.

Nejčastější porušení:

Telefon - 80

Rychlost - 30

Pásy - 26

Technický stav - 28

Zákaz předjíždění - 22

Porušení hmostnosti - 62

kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR
13. června 2022

vytisknout  e-mailem