Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

„Timothy“ byl výbušný

Praha 4. prosince 2013 – Při akci s krycím názvem TIMOTHY bylo v úterý 26. listopadu 2013 kvůli nedovolenému ozbrojování zadrženo pět osob. 

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu SKPV se už na začátku letošního roku začali zabývat informacemi Vojenského zpravodajství směřujícími k domácí pravicově extremistické scéně na severní Moravě. První úkony trestního řízení byly provedeny v květnu letošního roku a v průběhu prověřování se u konkrétních zájmových osob (z toho jeden voják) z Olomoucka a Bruntálska začalo potvrzovat i podezření na nedovolené ozbrojování.
 
Detektivové podezírali pětici osob z toho, že bez patřičného povolení přechovávají zbraně a střelivo. Hlavní podezřelý pak měl podle informací detektivů mít doma, ve svém přechodném bydlišti a na pracovišti uschováno především větší množství střeliva a materiálu určeného k jeho výrobě (střelný prach, zápalky a střely). Zároveň měl střelivo na objednávku obstarávat a zároveň sám buď doma, nebo v zaměstnání vyrábět.
 
V ranních hodinách dne 26. listopadu 2013, na základě poznatků shromážděných v průběhu šetření a prověřování, zadrželi detektivové ÚOOZ SKPV společně s dalšími složkami PČR celou pětici podezřelých.
 
Při následných domovních prohlídkách bylo skutečně zajištěno několik nelegálních krátkých i dlouhých střelných zbraní, tlumič výstřelu, několik desítek kusů elektrických rozbušek, komponenty k zařízení na přebíjení střeliva, velké množství již vyrobeného střeliva a desítky kilogramů střelného prachu, tisíce kusů zápalek, střel a prázdných nábojnic. Zajištěny byly také materiály s extrémně pravicovou tématikou.
 
Na konci listopadu letošního roku vyšetřovatel ÚOOZ zahájili trestní stíhání všech 5 mužů ve věku od 26 do 33 let pro nedovolené ozbrojování, za což jim v případě prokázání viny hrozí podle konkrétního podílu na trestné činnosti tresty odnětí svobody v rozmezí od 2 do 8 let.
 
S ohledem k aktuálnímu stavu trestního řízení nebude ÚOOZ SKPV v současné době sdělovat k případu jakékoliv bližší podrobnosti.
 
Všichni obvinění nejsou stíháni vazebně. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství Bruntál.
Odkazy do noveho okna

IMG_2434

IMG_2434 

Detailní náhled

IMG_2469

IMG_2469 

Detailní náhled

IMG_2545

IMG_2545 

Detailní náhled

IMG_2548

IMG_2548 

Detailní náhled

IMG_2574

IMG_2574 

Detailní náhled

IMG_2583

IMG_2583 

Detailní náhled

IMG_2591

IMG_2591 

Detailní náhled

IMG_2606

IMG_2606 

Detailní náhled

IMG_2634

IMG_2634 

Detailní náhled

IMG_2644

IMG_2644 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem