Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prevence v silničním provozu

Další kola preventivních projektů byla ukončena 

Již čtvrté kolo preventivního projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“, jehož cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu a to především ve vztahu k požívání alkoholu řidiči motorových vozidel, bylo na začátku září ukončeno.

Více než 300 policistů, zapojených do této preventivní kampaně, během letních měsíců spolu s promotéry Českého svazu pivovarů a sladoven při 145 jednotlivých akcích zkontrolovalo na 4000 řidičů. Ty řidiče, u kterých policisté nezjistili požití alkoholu, promotéři odměnili za zodpovědné chování alkoholtesterem a nealkoholickým pivem.

Policisté během letních prázdnin šetřili celkem 899 dopravních nehod, při kterých zjistili požití alkoholu řidičem. Čtyři lidé při těchto dopravních nehodách zemřeli. V meziročním srovnání prázdninového období je to o 105 takovýchto dopravních nehod méně, meziroční pokles zaznamenáváme i u úmrtí. V roce 2013 zemřelo během prázdnin vlivem dopravních nehod pod vlivem alkoholu o sedm lidí více.

Druhým preventivním projektem z oblasti bezpečnosti silničního provozu, který se uskutečnil na začátku září, byla akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“. Policisté i v osmém ročníku zaměřili na začátku školního roku svou činnost na chodce především z řad dětí. U přechodů pro chodce na frekventovaných komunikacích zejména v blízkosti základních škol tak veřejnost mohla potkat spolu s policisty i zástupce partnerů projektu. Více o kampani se dozvítezde.

15. září 2014
kpt. Bc. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR           

vytisknout  e-mailem