Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kobra si došlápla na obchodníky s reklamou

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech provedli rozsáhlý zásah, při kterém zadrželi 28 osob a následně zahájili trestní stíhání 24 fyzických a dvou právnických osob pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizace výnosů z trestné činnosti s předpokládanou škodou cca 415 milionů korun. 

Na případu s krycím názvem STONE tým Daňové Kobry pracoval několik měsíců za velmi intenzivní podpory Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství.

Společnou prací se podařilo zadokumentovat trestnou činnost jednotlivých podezřelých osob spojených s řetězcem podezřelých společností a tyto informace provázat s osobami hlavních organizátorů trestné činnosti. Skupina obviněných osob založila a působila  minimálně v 21 obchodních společnostech, přičemž část z těchto společností nevykonávala žádnou reálnou podnikatelskou činnost. Trestná činnost měla být páchána obviněnými prostřednictvím vytvoření fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby. Obvinění měli po vzájemné domluvě, díky nadhodnoceným reklamním službám, soustavně krátit povinnost k dani z přidané hodnoty a dani z příjmu právnických osob.

K samotné realizaci případu s krycím názvem STONE přistoupili detektivové Daňové Kobry v úterý 23. května 2017 v časných ranních hodinách poté, co shromáždili dostatečné množství důkazů k protiprávním aktivitám všech podezřelých. V rámci realizace bylo provedeno 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při nichž se detektivům NCOZ  podařilo zajistit usvědčující důkazní materiál.

Jako výnos z trestné činnosti detektivové  NCOZ zajistili několik luxusních motorových vozidel, včetně veteránů, šperky, nemovitosti, peníze na účtech i v hotovosti, a to vše v souhrnné hodnotě nejméně 110 milionů korun.

Dále pak Finanční správa vydala a oznámila zajišťovací příkazy 2 právnickým osobám v souhrnné výši 27,9 milionů korun, kdy 7 milionů korun bylo zajištěno na bankovním účtu. Finanční správa rovněž zajistila osobní vozidlo z majetku právnické osoby
a vydala exekuční příkaz na poddlužníky ve výši 12,8 milionů korun.

Trestní stíhání 20 obviněných je vedeno na svobodě, další 4 obvinění, organizátoři této trestné činnosti jsou stíháni vazebně. V případě pravomocného rozsudku všem obviněným hrozí trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

Případ je dozorován Krajským státním zastupitelstvím v Praze.

pplk. Mgr. Iva Knolová   

Odkazy do noveho okna

Zajištěná vozidla

Zajištěná vozidla 

Detailní náhled

Zajištěná vozidla

Zajištěná vozidla 

Detailní náhled

Zajištěná vozidla

Zajištěná vozidla 

Detailní náhled

Zajištěná vozidla

Zajištěná vozidla 

Detailní náhled

Zajištěná vozidla

Zajištěná vozidla 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem