Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Další zásah daňové Kobry

Členové pracovního týmu daňové Kobry (policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, příslušníci Celní správy ČR a pracovníci Finanční správy ČR) v úterý 3. února 2015 zasahovali na 38 místech České republiky, zejména ve Středočeském kraji. Výsledkem akce s krycím názvem UHLÍ je obvinění 29 osob z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. 

Podle závěrů daňové Kobry k trestné činnosti docházelo tím způsobem, že několik desítek obchodních společností mělo od roku 2011 vykazovat vysoké obraty ze stavebních činností a každý měsíc uplatňovat nároky na vyplacení nadměrných odpočtů DPH. Obchodní společnosti, v nichž jako jednatelé měli působit tzv. bílí koně, však neměly vykonávat žádnou činnost, neměly vést účetnictví a měly vykazovat jen minimální pohyby na bankovních účtech.

Škoda na neoprávněně vyplacených nadměrných odpočtech DPH podle závěrů pracovníků daňové Kobry dosahuje cca 290 milionů korun. V současné době jsou prováděny další úkony v trestním i daňovém řízení.

Soud vzal do vazby 3 obviněné osoby. Zbylých 26 obviněných je stíháno na svobodě. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.


pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
6. února 2015
 

vytisknout  e-mailem