Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Vzteky poškodil bankomat

DĚČÍNSKO - Muž byl rozčilený, protože mu nešla vybrat hotovost; Ukradené nářadí... 

Vzteky poškodil bankomat

     Na problémy si zadělal muž, který chtěl koncem března vybrat v Děčíně z bankomatu finanční hotovost ze svého účtu. Zřejmě vlivem podnapilosti se mu opakovaně nepovedlo peníze vybrat, takže vzteky praštil do ochranného dotykového skla bankomatu, které se následkem úderu poškodilo. Banka vyčíslila náklady na opravu na necelých devatenáct tisíc korun, policisté muži sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci. Pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, hrozilo by mu v krajním případě až roční vězení.

Ukradené nářadí

     Z přečinu krádeže se bude zodpovídat 26letý muž, který v domě v Děčíně, kde prováděl různé práce v rámci rekonstrukce, odcizil nářadí. Podle trestního oznámení si v půlce února odnesl brusku, bourací kladivo a svářečku na rozvod vody, poškozený vyčíslil škodu na skoro dvacet tisíc korun. Policisté v uplynulých dnech muži, který se ke spáchání skutku doznal, sdělili podezření z přečinu krádeže, vyšetřován je na svobodě.

Vykradená chalupa

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který měl v katastru Starých Křečan za pomoci nalezeného klíče vniknout do chalupy, ze které odcizil benzínovou sekačku, motorovou pilu, vrtačku a další věci za necelých deset tisíc korun. Policisté případ prověřují jako přečin porušování domovní svobody, zloději hrozí v případě dopadení až dvouletý trest odnětí svobody.

23. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem