Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Vzal si úvěr

Manželka o něm neměla ani tušení  

     Již v únoru roku 2008 si zažádal muž z Ústí nad Orlicí v jednom z bankovních ústavů v Lanškrouně o půjčku. Na žádosti uvedl jako spoludlužníka svoji manželku. Doložil údaje o jejím zaměstnavateli, délky zaměstnání i příjmu a dostal sto tisíc korun. Jenomže postupem času vyšlo najevo, že uvedené údaje si vymyslel. O půjčce neměla navíc jeho žena ani tušení. Do dnešního dne vykutálený muž stále dluží finančnímu ústavu oněch sto tisíc. Případem se nyní zabývají ústečtí kriminalisté.

     Dalším podvodem se zabývají i policisté v Žamberku. Tam koncem minulého roku uzavřela majitelka osobního vozidla značky Peugeot 306 smlouvu o prodeji s „nějakým“ mužem. Auto za třicet tisíc korun mu předala, jenomže peněz se již od kupujícího nedočkala. Po podvodníkovi nyní policisté pátrají.

     Obětí podvodu se v druhé polovině loňského roku stal také muž z Vysokého Mýta. Nechal si od jedné z choceňských firem udělat na zakázku vestavěné skříně. Z celkově dohodnuté částky šestnácti tisíc zaplatil polovinu a dva měsíce čekal. Marně. Vestavěné skříně se i přes mnohačetné telefonické urgence nedočkal. Majitel firmy nevrátil ani šestitisícovou zálohu. Nejprve se vymlouval, nyní již se zákazníkem vůbec nekomunikuje.
26. ledna 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem