Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Vzal nůž na otce i matku

OLOMOUCKÝ KRAJ – Kriminalisté šetří první letošní vraždu v kraji. 

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání třicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchané na dvou osobách, z toho v jednom případě ve stádiu pokusu.

Ve čtvrtek 23. března po půlnoci jsme přijali oznámení o násilném úmrtí šestapadesátiletého muže v bytě v obci Tovačov na Přerovsku. Policejní hlídka po příjezdu na místo nalezla vážně zraněného muže, kterému přivolaní zdravotníci poskytovali první pomoc. I přes jejich veškerou snahu se však zraněného muže už nepodařilo zachránit a lékař konstatoval smrt. Policisté na místě zadrželi třicetiletého syna zemřelého a přivolali na místo krajské kriminalisty, kteří si případ převzali.

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že se třicetiletý muž pohádal s otcem a neshody vyústili v agresivní útok,  při němž syn s nožem v ruce napadl oba rodiče. Otec na místě zemřel a matka svá zranění před zdravotníky i policisty úmyslně zatajila a skrývala. Na její poranění kriminalisté přišli až později a pětapadesátileté ženě přivolali lékařskou pomoc. Útočník nebyl pod vlivem alkoholu, zda jednal pod vlivem jiné návykové látky, potvrdí až výsledky rozboru krve. Motivem činu byly patrně rodinné spory v kombinaci s psychickými problémy obviněného.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže za mříže. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vražda trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

por. Mgr. Libor Hejtman
27. března 2023

vytisknout  e-mailem