Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Vyzýváme ženy k ostražitosti

HRADECKO - Zloděj na kole okrádá chodkyně o kabelky  

Neobvyklé případy krádeží se počátkem tohoto týdne (v období od 15. do 16. října 2012) objevily na Pražském Předměstí v centru Hradce Králové.

V krajském městě hradecká policie vyšetřuje hned dva případy okradených žen během dvou dní. Zloděj se pokaždé přiblížil na jízdním kole k oběti zezadu. Poté u ženy využil momentu překvapení a vytrhl jí kabelku z ruky a odjel pryč. Ženy naštěstí vyvázly bez zranění.

Poprvé se zloděj zaměřil na osmapadesátiletou ženu z Pardubicka v pondělí patnáctého října letošního roku (2012) v prostoru terminálu městské hromadné dopravy v ulici na Okrouhlíku. Kolem půl sedmé v podvečer nic netušící ženě vytrhl kabelku z ruky. Paní přišla o doklady, peníze, mobilní telefon, deštník a další různé osobní věci v celkové hodnotě téměř 9.500 korun.

O den později zloděj zaútočil znovu. Tentokrát si vyhlédl šestasedmdesátiletou důchodkyni z Hradce Králové. Na seniorku zaútočil v úterý 16. října 2012 kolem osmnácté hodiny v Puškinově ulici. Zloděj se k důchodkyni přiblížil na jízdním kole a pokusil se jí vytrhnout tašku z ruky. Podle ženy držela tašku tak pevně, že se mu ji nepodařilo vytrhnout. Následně z místa činu ujel směrem k vlakovému nádraží a terminálu. Žena naštěstí o tašku, ve které měla mobilní telefon, rukavice, svazek klíčů a deštník nepřišla. Podle ženy měly věci i s taškou hodnotu asi 600 korun.

Získaným popisem se mělo jednat o osobu, která měla na sobě tmavou bundu nebo šedou mikinu s kapucí. Přitom měla kapuci přetaženou přes hlavu.

Policie žádá případné svědky popsaných událostí o pomoc. Jakékoliv informace mohou občané sdělit na bezplatnou policejní linku tísňového volání 158. Žádáme zejména ženy, aby dbali zvýšené opatrnosti. V tašce či kabelce raději nenoste zbytečně vysokou finanční hotovost. Pokud je to možné, osobní doklady, platební karty a další cenné věci noste při sobě.

nprap. Anna Pešavová - 18. října 2012 (13:25)
 

vytisknout  e-mailem