Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Výzva svědkům dopravních nehod

České Budějovice - Pomozte policistům odhalit viníky. 

Dopravní policisté z Českých Budějovic žádají sdělovací prostředky a širokou veřejnost o pomoc při objasnění několika dopravních nehod, které se staly na území krajského města.

K první nehodě došlo někdy v době před 25. listopadem, kdy jel nezjištěný řidič s neznámým vozem v katastru obce  Borek po silnici I. třídy č. 3 a to ve směru od sjezdu na Hlubokou nad Vltavou na České Budějovice. Na přímém úseku  nezvládl řízení a najel na pravý okraj pozemní komunikace, kdy spodní částí vozidla najel na silniční obrubník, který poškodil a poté narazil do zde stojící přenosné dopravní značky Směrové tabule pro označení objížďky, kterou rovněž poškodil. Poté odjel, aniž by nehodu nahlásil.

Dne 1. prosince mezi 22:00 a 24:00 hodinou na ulici Adamovská v obci Adamov u č. p. 168 jel dosud neznámý řidič, pravděpodobně s vozidlem značky Škoda Octavia, r. v. 2003, ve směru od obce Hůry k obci Rudolfov a při projetí kolem výše zmíněného domu poškodil zde stojící vozidlo značky Toyota stříbrné barvy. 

Ke třetí nehodě došlo dne 3. prosince okolo 13:00 hodiny na  Senovážném náměstí.  Neznámý řidič jel od ulice Žižkova třída k ulici Lannova třída a z nezjištěných příčin narazíl do zde stojícího linkového autobusu městské hromadné dopravy. Viník z místa nehody ujel.

Případní svědci, kteří viděli průběh popsaných dopravních nehody, nechť se obrátí na linku 158 nebo na telefoní číslo 974 226 588. Za pomoc děkujeme.

por. Ing .Štěpánka Uhlířová, krpc.pio@pcr.cz

6. prosince 2018

vytisknout  e-mailem