Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Výzva svědkům dopravní nehody

LIBEREC - Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala v sobotu 23. prosince 2017 před půlnocí v lokalitě Na Výpřeži – Liberec. 

V sobotu 23. prosince 2017 přibližně ve 23:50 hodin jel na silnici vedoucí z Liberce na Český Dub – přes Ještěd řidič vozidla BMW X6. Řidič zřejmě nerespektoval dopravní značení a předjížděl  řidičku vozidla Alfa Romeo. Při tomto předjížděcím manévru ohrozil jak předjížděné vozidlo, tak i dále protijedoucí vozidlo BMW 318. V lokalitě Na Výpřeží došlo k dopravní nehodě. Řidička vozidla Alfa Romeo, aby zabránila střetu s vozidlem BMW X6 na situaci zareagovala tak, že strhla řízení vpravo, kde následně najela na nezpevněnou krajnici a havarovala do sněhové bariéry.

Účastníci dopravní nehody z vozidel BMW 318 a Alfa Romeo vystoupili a počali řešit vzniklou situaci. Řidič vozidla BMW X6 však začal s vozidlem couvat a došlo tak ke střetu zadní částí vozidla BMW X6 s řidičkou z vozidla Alfa Romeo a jejímu zranění. Následně řidič vozidla BMW X6 z místa nehody odjel, aniž by splnil povinnosti, které mu v takové situaci stanoví zákon. Ujíždějícího řidiče od nehody však záhy zastavila a kontrolovala jiná policejní hlídka v katastru obce Světlá pod Ještědem.

V tuto chvíli se obracíme s žádostí o spolupráci na veřejnost. K objektivnímu posouzení všech skutečností této události tímto vyzýváme případné svědky celé události, aby se obrátili na linku 158, případně na telefonní číslo 974 466 570 nebo se dostavili osobně na Dopravní inspektorát v Liberci.

Policisté přivítají především jakékoliv informace k průběhu předjíždění vozidel i k uvedené dopravní nehodě a další poznatky směřující k řádnému vyšetření věci.


12. 1. 2018
por. Bc. Lenka Dvořáková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

   

vytisknout  e-mailem