Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Výzva kriminalistů k pondělnímu střetu motocyklu s vozidlem Suzuki SX4

ČESKOLIPSKO - K nehodě došlo na I/9 mezi Svorem a Novým Borem. 

V pondělí 8. srpna kolem 11. hodiny projížděla po silnici I/9 ve směru od Cvikova na Nový Bor kolona několika vozidel, když přibližně 300 metrů za svorskou křižovatkou na rovném úseku silnice I/9 ve směru na Nový Bor se ji rozhodl 41letý motocyklista na stroji Honda CBR 900 předjet. Po zahájení tohoto manévru mu ale do jízdní dráhy vjelo osobní vozidlo značky Suzuki SX 4, jehož řidič se původně pohyboval v koloně před Hondou. Ve chvíli, kdy vyjelo i Suzuki vlevo, motocyklista do jeho zadní části naboural a tento náraz motorku odhodil na svodidla.

Motocyklista přitom utrpěl řadu těžkých zranění, se kterými ho zdravotnická záchranná služba v bezvědomí letecky transportovala do Krajské nemocnice Liberec. Zde se podrobil operačnímu zákroku a byl následně hospitalizován na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Jeho zdravotní stav je nadále kritický a lékaři stále bojují o záchranu jeho života.

Pro závažnost následků této dopravní události si objasňování příčiny a všech okolností nehody na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování českolipského územního odboru Policie ČR. Z prvotního šetření na místě nehody vše nasvědčuje tomu, že motocyklista započal manévr předjíždění dříve než řidič osobního vozidla. Vyšetřovatelka nehody si mimo jiné vyžádala znalecký posudek z oboru dopravy a také se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc v případě, že ji někdo viděl a dosud nebyl policií vyslechnut. Uvítáme veškeré informace, které nám objasní průběh této tragické dopravní události. Svědci mohou využít  naši bezplatnou tísňovou linku 158. Pokud má někdo záznam této události v palubní kameře svého vozu, žádáme ho o to, aby nám obrazový materiál pro potřeby trestního řízení poskytl. V této věci jsme již zahájili úkony trestního řízení pro  těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. 

11. 8. 2022
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

nehoda 1

nehoda 1 

Detailní náhled

nehoda 2

nehoda 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem