Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Výzva k nálezu mrtvého novorozence ze dne 31. 3. 2019

PŘEROVSKO - Přijmeme jakoukoliv informaci. 

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce novorozeněte, jehož tělo bylo nalezeno dne 31. března 2019 v lesíku poblíž autobusové zastávky Lhotka-most nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou částí Žeravice.

Policie hledá matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí se touto cestou na veřejnost. Pokud si někdo z občanů všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, případně má jakékoliv další informace, které by kriminalistům pomohly s vyřešením uvedené události, může zatelefonovat nebo zaslat formou SMS na telefonní číslo: 724 142 273 nebo anonymně zaslat na emailovou adresu: krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz.

S výzvou se kriminalisté obracejí nejen na širokou veřejnost, ale rovněž  na lékaře a apelují v souvislosti s uvedeným případem na důslednou kontrolu stavu těhotných matek i žen po porodu, včetně jejich novorozenců a žádají případnou součinnost s policií. 

Policisté rovněž připomínají, že v případě krizového stavu, kdy si matka z nějakého důvodu nemůže dítě ponechat, je matce umožněno odložit dítě do babyboxu, který se nachází například v Olomouci, Přerově nebo Prostějově. Kompletní seznam babyboxů je uveden na webových stránkách babybox.cz.

Za spolupráci děkujeme.

mjr. Mgr. Jitka Dolejšová
vedoucí oddělení

5. dubna 2019

vytisknout  e-mailem