Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Využil důvěřivosti své tety a vybral jí z účtu šedesát tisíc

ZLÍNSKO: Recidivistovi hrozí až pět let vězení.  

Včera odpoledne přijali policisté z Obvodního oddělení policie ve Vizovicích oznámení od šestačtyřicetileté ženy ze Slušovic o krádeži šperků a platební karty.

Dobrosrdečná žena nechala ve svém domě společně s rodinou bydlet asi 14 dní svého devětadvacetiletého synovce, který si v té době způsobil úraz a neměl kde přebývat. Laskavost se jí ovšem krutě vymstila. Pár dní bylo všechno v pořádku, až jeden víkend si všimla, že jí v nočním stolku chybí zlatý prsten. Zeptala se tedy svého synovce, zda o jeho zmizení něco neví. Ten popřel, že by zlatý prsten v jejím stolky kdy viděl. Teta odvětila, že mu nevěří, protože se u nich doma ještě nikdy nic neztratilo a odešla na plánovanou oslavu. Po návratu zpět už rodinný příslušník v domě nebyl. Hned následující den zjistila, že jí v peněžence chybí platební karta. Z té bylo možné vybrat až pětašedesát tisíc korun. PIN kód ke kartě měla uložený ve svých osobních věcech, nemohla tedy vyloučit, že jej synovec nenašel. Po bleskové kontrole ostatních šperků viděla, že na svém místě nejsou ani dvoje zlaté náušnice jejích dcer. Ihned zažádala o výpis z účtu. Po pár dnech si přečetla, že karta je zcela vyčerpána, vybráno z ní bylo bezmála jednašedesát tisíc korun. Pár dní se snažila se svým synovcem záležitost vyřešit prostřednictvím mobilního telefonu, ale bezúspěšně. Stále se opakující sliby formou sms o vrácení celé ukradené částky se míjely účinkem. Proto celou záležitost oznámila policii.

Policisté zjistili, že se jedná o muže, kterého velmi dobře znají, byl již několikrát trestaný. Nyní jej prověřují pro podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

 

4. června 2014, nprap. Monika Kozumplíková
 

vytisknout  e-mailem