Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Výtržnictví před zápasem

Fotbalový zápas AC Sparta Praha a Bohemians 1905 Praha, který se odehrál v sobotu 27. srpna, se neobešel bez výtržností fanoušků. Policisté zadrželi šest osob pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. 

Pražští kriminalisté se od konce srpna zabývali případem výtržnictví, které se odehrálo před fotbalovým utkáním AC Sparta Praha x Bohemians 1905. Jedna skupinka osob popíjela před zápasem na předzahrádce v Praze 7, následně kolem ní prošla druhá, která mířila na stadion. Během chvíle se situace vyostřila. Nejprve se osoby napadaly slovně, ale poté i fyzicky, kdy po sobě házely vše, co jim přišlo pod ruce. Následně z místa výtržnici utekli. Krátce po činu policisté čtyři osoby zadrželi a po zbytku výtržníků pátrali. Kriminalisté devátého oddělení prvního policejního obvodu šetřením tohoto případu získali kamerové záznamy přímo z incidentu, který vyhodnotili a ztotožnili zbylé aktéry, kteří se výtržností účastnili.

Všem šesti osobám kriminalisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a jedna osoba byla oznámena pro přestupkové jednání. Na všechny podezřelé byl již podán od státního zástupce návrh na potrestání.

por. Mgr. Violeta Siřištová – 26. září 2022

vytisknout  e-mailem