Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výstupy z bilanční tiskové konference

KRAJ – V budově krajského ředitelství středočeské policie se ve středu 16. ledna uskutečnila bilanční tisková konference. 

Ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen. JUDr. Václav Kučera, MBA za účasti náměstka pro vnější službu plk. Ing. Bc. Jana Tulacha a náměstka pro SKPV plk. Ing. Jana Krejčího, MBA zhodnotili uplynulý rok 2018 a nastínili priority na následující období.
Hlavním tématem bylo zhodnocení loňského roku z pohledu personálního stavu policistů, kriminality i dopravní nehodovosti v rámci kraje. Na základě vyhodnocených statistických údajů lze konstatovat pokles celkové kriminality na území Středočeského kraje o 1 214 skutků, což v procentuálním vyjádření představuje 5,95 %. Více informací včetně konkrétních statistických rozborů naleznete v přiložených prezentacích.
brig. gen. JUDr. Václav Kučera, MBA dále informoval o personálních otázkách a počtu chybějících policistů. Otázka náboru nových policistů a personální stabilizace zůstává jednou z hlavních priorit středočeské policie i na následující rok. Rovněž zmínil i realizaci 1 321 videokonferenčních úkonů v trestním řízení prováděných v průběhu roku středočeskými policisty prostřednictvím videokonferenčních zařízení na území Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale i mimo něj.
V rámci tiskové konference byly poskytnuty bližší a aktuální informace k mediálně sledovaným případům šetřených středočeskou policií, a to k loňským prosincovým případům  loupežného přepadení obsluhy čerpací stanice v Nelahozevsidržení rukojmích v bankovní pobočce v Příbrami, či k letošnímu lednovému loupežnému přepadení čerpací stanice v Benátkách nad Jizerou.
 

por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
17. ledna 2019

vytisknout  e-mailem