Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Výslednost dopravních akcí

PLZEŇSKÝ KRAJ - Během velikonočních svátků zkontrolovali policisté téměř 1900 vozidel, nejvyšší překročenou rychlost jízdy naměřili v Plzni. 

Během velikonočních svátků proběhla na území celého Plzeňského kraje série dopravně bezpečnostních a dopravně preventivních akcí, při kterých se policisté zaměřili na kontrolu dodržování rychlostních limitů, správný způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a dětských autosedaček při přepravě dětí, zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek v silničním provozu. Pozornosti policistů však neunikla ani kontrola dodržování dalších povinností, které účastníkům silničního provozu vyplývají ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. 

Během všech těchto dopravních akcí, kterých se zúčastnilo více jak 200 policistů, bylo zkontrolováno 1 866 motorových vozidel.  Policisté zjistili celkem 338 dopravních přestupků, za 308 z nich uložili řidičům v příkazním řízení  pokuty v celkové výši 119 200 korun. Zbývajících 30 přestupků pak bylo oznámeno na příslušný správní orgán. Nejčastěji řidiči překročili předepsanou rychlost jízdy, a to ve 104 případech. Druhým nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav motorového vozidla (56 případů) a dále  nepoužití bezpečnostních pásů (21 případů). Celkem ve čtyřech případech zjistili policisté na základě provedených dechových zkoušek u řidičů přítomnost alkoholu a v sedmi případech usedli za volant řidiči pod vlivem zakázaných návykových látek. Na dálnici D5, která protíná náš kraj, pak policisté uložili šesti řidičům v příkazním řízení pokuty v celkové výši 10 000 korun za to, že neměli na vozidlech dálniční známky.

Nejvíce dopravních přestupků během velikonočních svátků řešili policisté na Klatovsku. Nejvyšší překročenou rychlost jízdy naměřili policisté v Plzni, a to 101 km/hod. Na Tachovsku pak policisté naměřili při provedené zkoušce na přítomnost alkoholu nejvyšší hodnotu – 2,38 promile, na Domažlicku pak 2,35 promile. 

Při sérii dopravních opatřeních probíhaly na území našeho regionu i dopravně preventivní akce. V rámci celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo“, na kterém Policie České republiky spolupracuje s Českým svazem pivovarů a sladoven již desátý rok, dopravní policisté zastavili, a následně zkontrolovali, celkem 114 řidičů motorových vozidel. U všech řidičů policisté provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, přičemž všechny naměřené výsledky byly při této akci negativní. Řidiči se tak mohli těšit z drobných dárků, které obdrželi od promotérů Českého svazu pivovarů a sladoven a také od krajské koordinátorky BESIPu, kteří byli společně s  dopravními policisty na vytipovaných stanovištích.


por. Mgr. Pavla Burešová
23. dubna 2019

https://www.policie.cz/clanek/prevence-v-doprave-o-velikonocich.aspx

vytisknout  e-mailem