Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výsledky víkendových silničních kontrol

KRAJ – Středočeští dopravní policisté během uplynulého víkendu dohlíželi při silničních kontrolách na dodržování stanovených rychlostních limitů. 

Plánovaná celoevropská dopravně bezpečnostní akce mezinárodní organizace „TISPOL“, která probíhala ve dnech 16. až 18. srpna letošního roku i na území Středočeského kraje, byla zaměřená na dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci i mimo obec. Dále se hlídky zaměřily na kontrolu dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších zákonů souvisejících se silničním provozem.

Do akce bylo zapojeno 248 policistů z dopravních inspektorátů a ze služby pořádkové policie  jednotlivých územních odborů, dálničních oddělení a odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří hlídkovali na předem vytipovaných kontrolních místech. Při silničních kontrolách rovněž pátrali i po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených věcech a vozidlech.

Dopravní policisté během akce zjistili 466 různých dopravních přestupků, kdy silniční kontrole se podrobilo celkem 2 088 vozidel.  Z celkového počtu  zjištěných přestupků se v 234 případech jednalo o porušení stanovených rychlostních limitů, které byly s řidičem řešeny na místě, a dalších deset jich bylo zjištěno automatizovanými systémy. Dvaapadesát kontrolovaných vozidel mělo nevyhovující technický stav, devět řidičů před jízdou usedlo za volant pod vlivem alkoholu a šest pod vlivem návykových látek.
Z celkového počtu zjištěných dopravních přestupků jich třiačtyřicet bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řízení. Za přestupky, které lze řešit příkazním řízením na místě, zaplatili řidiči na pokutách téměř dvě stě deset tisíc korun.
V obdobných dopravně bezpečnostních akcích budou policisté ze středočeského krajského ředitelství pokračovat i v následujícím období, neboť nedodržování rychlostních limitů je podle statistických  údajů jedním z nejčastějších dopravních přestupků a bezprostřední příčinou vzniku dopravních kolizních situací a nehod s vážnými či tragickými následky.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
19. srpna 2019

Odkazy do noveho okna

TISPOL rychlost 1.

TISPOL rychlost 1. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 2.

TISPOL rychlost 2. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 3.

TISPOL rychlost 3. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 4.

TISPOL rychlost 4. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 5.

TISPOL rychlost 5. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 6.

TISPOL rychlost 6. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 7.

TISPOL rychlost 7. 

Detailní náhled

TISPOL rychlost 8.

TISPOL rychlost 8. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem