Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výsledky víkendových kontrol v dopravě

KRAJ – Středočeští dopravní policisté se během uplynulého víkendu zaměřili při silničních kontrolách na autobusy a nákladní vozidla. 

Plánovaná celoevropská dopravně bezpečnostní akce mezinárodní organizace „TISPOL“, která probíhala ve dnech 26. až 28. července letošního roku i na území Středočeského kraje, byla zaměřená na důkladnou kontrolu vozidel osobní, případně i nákladní dopravy. Jednalo se hlavně o kontroly dodržování doby řízení či odpočinku, bezpečnostní přestávky nebo manipulaci s kontrolními zařízeními a paměťovými kartami řidičů. Dále se kontrolní činnost policistů zaměřila na přepravu nebezpečných věcí podle dohody ADR, kontrolu technického stavu, správného zabezpečení a upevnění nákladu, nebo také na hmotnost a rozměr vozidel, či omezení jízdy některých vozidel, jakož i dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.
Do akce bylo zapojeno na pět desítek policistů z dopravních inspektorátů jednotlivých územních odborů, dálničních oddělení a odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří hlídkovali na šedesáti předem vytipovaných kontrolních místech. Při silničních kontrolách rovněž pátrali i po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených věcech a vozidlech.
Dopravní policisté během akce zkontrolovali celkem 428 vozidel, z toho 128 nákladních a 16 autobusů. Provedenými silničními kontrolami policisté zjistili 56 různých dopravních přestupků. V deseti případech se jednalo o porušení stanovených rychlostních limitů, deset  vozidel mělo nevyhovující technický stav, dva řidiči před jízdou usedli za volant pod vlivem alkoholu a jeden řidič nákladního vozidla porušil sociální předpisy tím, že nedodržel bezpečnostní přestávku a dobu jízdy. Z celkového počtu zjištěných dopravních přestupků jich pět bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řízení. Za přestupky, které lze řešit příkazním řízením na místě, zaplatili řidiči na pokutách přes třicet tisíc korun.
V obdobných dopravně bezpečnostních akcích budou policisté ze středočeského krajského ředitelství pokračovat i v následujícím období.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
30. července 2019

vytisknout  e-mailem