Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Výsledky Mezinárodního Policejního mistrovství ČR v jezdectví

BRNO: Třešničkou na dortu byla soutěž ve skoku mohutnosti. 

AKTUALIZACE SOBOTA 18:00
I přes nepřízeň počasí se o vítězství XV. ročníku "Grand Prix Policie ČR v jízdě na koni" a XVI. ročníku "Mistrovství Policie ČR v jízdě na koni" utkaly přes dvě desítky jezdců s koňmi. Závodů se zúčastnili i zástupci zahraničních policií z Ruska, Polska a Německa. Vítězný pohár nakonec zůstal doma, díky příslušnici Oddělení služební hipologie Brno Renatě Ostřanské na koni Vizir. Druhé místo získal Sergej Šiškin z Ruska s koněm Listrem, a třetí příčku obsadil Daniel Orság z Městské policie Ostrava na koni Solo Romy. Třešničkou na dortu byla závěrečná nepovinná soutěž ve skoku mohutnosti, kdy jeden z účastníků překonal hranici úctyhodných 140 centimetrů!
   
 
Nadcházející víkend bude v Brně ve znamení řady kulturních a sportovních akcí. Už pošestnácté se v sobotu 25. května v brněnském jezdeckém areálu Panská Lícha uskuteční Mezinárodní závod jízdních policií „Grand Prix České republiky“ a patnáctý ročník Mistrovství Policie České republiky v jízdě na koni. Návštěvníci si od 10. hodiny ráno, kdy závody začínají, budou moct prohlédnout skokové derby, kdy koně s jezdci budou překonávat dráhu s přírodními i parkurovými překážkami. Následovat bude divácky velmi atraktivní disciplína – policejní parkur. Jezdci na koních budou čelit výzvám, jako je průjezd ohněm nebo přechod přes sklopnou lávku. I letos se závodů zúčastní řada policistů ze zahraničí. Před samotným vyhlášením těch nejlepších budou v souvislosti s letošním 20. výročím brněnské služební hipologie oceněni ti, kteří se o rozvoj jízdní policie ve městě Brně zasloužili. Kromě samotných závodů se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program. Ukázky náročné policejní práce předvedou policisté ze Speciální pořádkové jednotky a Oddělení služební kynologie. Pokud tomu bude počasí přát, kolem poledne přistane i vrtulník Letecké služby. K prohlédnutí bude výstroj a výzbroj policistů, včetně moderních vozů či motocyklů. Milovníci historie si zavzpomínají při pohledu na policejní veterány s Policejní historickou společností. Vstup pro všechny návštěvníky je bezplatný. K dopravě do areálu Panská Lícha doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu (autobus č. 57, zastávka Panská Lícha).   
 
Sobotním závodům bude předcházet páteční slavnostní defilé jízdních jednotek centrem Brna. Krátce po třetí hodině odpoledne začíná na Náměstí Svobody koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Před půl pátou už seřazené ekipy policistů na služebních koních dorazí z ulice Masarykovy na Náměstí Svobody. Také vstup na páteční slavnostní defilé i koncertní vystoupení, kam všechny zájemce srdečně zveme, je bezplatný.
 
 
mjr. Petra Vedrová, 22.5.2013
 
Zvukový záznam: jezdectví_2205.mp3

vytisknout  e-mailem