Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Výsledky krajské dopravní akce

MS kraj - Výsledky dopravně bezpečnostní akce v Moravskoslezském kraji… 

V minulém týdnu ve čtvrtek a pátek proběhla také v Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla vyhlášena v rámci preventivního opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Bezpečnostní akce byla primárně zacílena na kontrolu nákladních vozidel a autobusů. Do této bylo zapojeno 50 policistů z řad dopravní policie. Ti během dvou dnů zkontrolovali 328 vozidel. Zjistili 83 dopravních přestupků, přičemž 65 z nich vyřídili v příkazním řízení za 127.900,- Kč. Příslušnému správnímu orgánu oznámili 18 přestupků.

Mezi nejčastější zjištěné prohřešky patřilo porušení Zákona o silniční dopravě a překročení hmotnosti vozidla a to celkem u 28 řidičů. Další přestupkové jednání dopravní policisté zjistili u 12 řidičů, kteří řídili vozidlo v nevyhovujícím technické stavu, ale také 8 řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávku a dobu jízdy. Pozadu nezůstalo ani 8 řidičů, kteří zapomněli nohu na plynu a tak překročili předepsanou rychlost v daném úseku. Tři řidiči se posilnili před jízdou alkoholem. Muži zákona také uložili 10 řidičům kauci podle Zákona o silniční dopravě.

To však nejsou jediné přestupky, které policisté zaznamenali. Při této akci také řešili řidiče traktoru, který se údajně omylem dostal na dálnici D1. Jak řidič mužům zákona uvedl, prý ho tam měla dovést navigace, kdy špatně odbočil na kruhovém objezdu u Lipníku nad Bečvou a najel přímo na dálnici D1. Řidič se tím dopustil přestupkového jednání a policisté na místě situaci vyřešili v příkazním řízení.

dne 25. července 2022

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

1 Foto_1 (1)

1 Foto_1 (1) 

Detailní náhled

2 Foto_2 (1)

2 Foto_2 (1) 

Detailní náhled

3 Foto_3

3 Foto_3 

Detailní náhled

4 Foto_4

4 Foto_4 

Detailní náhled

5 Kamion, který zaplatil kauci  50000 Kč

5 Kamion, který zaplatil kauci 50000 Kč 

Detailní náhled

6 Traktor_2

6 Traktor_2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem