Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravní akce zaměřené na cyklisty a chodce

LITOMĚŘICKO - Litoměřičtí dopravní policisté se v průběhu čtyř dnů zaměřili na nejzranitelnější skupinu účastníků silničního provozu. 

Litoměřičtí dopravní policisté se minulý týden  v průběhu čtyř dnů během dopravně bezpečnostní akce zaměřili na cyklisty a chodce, kteří jsou zvláště zranitelnými účastníky silničního provozu. Policisté kontrolovali především povinnou výbavu jízdních kol, dodržování povinnosti používat cyklistickou přilbu osobami mladšími 18 let a také dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů, nebo užití jiné návykové látky před jízdou a během ní.

Policisté během této akce zkontrolovali desítky cyklistů a chodců, kdy 2 chodcům a 14 cyklistům uděli blokovou pokutu v "symbolické" výši. Tato akce byla především preventviního charaketu s cílem upozornit na stále vysoké číslo sražených chodců a cyklistů, Jedná se o skupinu, která je jednou z nejzranitelnějších v silničním provozu a následky ve většině připadů bývají tragické. V řadě případů však nemusí být následky pro zranitelné účastníky tak fatální - chodcům by mnohdy od nehody mohl pomoci reflexní prvek a cykllistům přilba.  

Ústí nad Labem 20. července 2020
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout 

vytisknout  e-mailem