Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravní akce "PRÁZDNINY"

LITOMĚŘICE - Prázdniny se chýlí ke svému konci a s tím je spojený i zvýšený provoz na našich komunikacích. 

Jako každoročně proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce v souvislosti s koncem letních prázdnin a v návaznosti na začátek školního roku. Konec prázdnin se v dopravě projevuje zejména podstatně vyšší hustotou silničního provozu, čímž stoupá pravděpodobnost vzniku dopravních nehod. 

Akce byla zaměřená na kontrolu dodržování stanovených rychlostních limitů, způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, obzvláště při přepravě dětí, zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

Policisté na Litoměřicku během akce zkontrolovali 162 vozidel, kdy 48 řidičů  porušilo platné předpisy. V 12 případech řidiči překročili povolenou rychlost, ve 13 případech nepoužili bezpečnostní pásy, v 5 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidla a v 1 případě řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Cílem těchto akcí není pouze represivní rovina, ale chceme zejména působit preventivně v oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích tak, aby došlo ke snížení počtu dopravních nehod, a tím nejen ke zvýšení bezpečnosti, ale i plynulosti na pozemních komunikacích.

Buďte na svých cestách opatrní, ať se vždy bezpečně vrátíte do svých domovů.

Litoměřice 31. srpna 2020
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem