Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravní akce na Litoměřicku

LITOMĚŘICE - O víkendu proběhla druhá část dopravně preventivní akce "PRÁZDNINY". 

Dne 3. července a 4. července 2020 proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce "PRÁZDNINY" zaměřená na věnování se řízení. Akce je plánovaná v souvislosti se záčátkem letních prázdnin a s tím související dopravní nehodovostí, která byla v tomto období v minulých letech zaznamenána.

Do akce se zapojili i policisté Ústeckého kraje, kteří v rámci akce kromě věnování se řízení dohlíželi také na jízdu na červenou, jízdu v jízdních pruzích, telefonování za jízdy, dodržení stanovené rychlosti, technický stav vozidla, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, požívání alkoholu před jízdou a během ní a dalších předpisů stanovených platnou legislativou.     

Policisté na Litoměřicku během akce zkontrolovali 90 vozidel, kdy 68 řidičů  porušilo platné předpisy. Ve 49 případech řidiči nedodrželi stanovenou rychlost, v 6 případech nepoužili bezpečnostní pásy, ve 3 případech se dopustili přestupků na železničních přejezdech, ve 3 případech vozidlo nebylo ve vyhovujícím technickém stavu a jeden řidič řídil pod vlivem drog.

Litoměřice 8. červenc 2020
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem