Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Výsledky dopravní akce

Ms kraj - každý devátý kontrolovaný řidič spáchal přestupek 

V rámci celokrajské dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila ve dne 11. a 12. 4. 2019, se moravskoslezští policisté zaměřili převážně na kontrolu řidičů, zda nesedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Akce se zúčastnili nejen dopravní policisté, ale také kolegové z obvodních oddělení. Policistům však neuniklo ani nerespektování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. A to nejen dodržování dovolené rychlosti jízdy v obci a mimo obec, ale také používání bezpečnostních pásů a zádržných systému při přepravě dětí, technický stav automobilů a jestli mají řidiči u sebe doklady potřebné pro řízení motorových vozidel.

Během trvání akce policisté zkontrolovali 4041 vozidel. Zjistili 440 dopravních přestupků, z toho 408 vyřešili blokovou pokutou (celkem za 173 900,-Kč) a 32 případů oznámili příslušnému úřadu k projednání. Z toho vyplývá, že každý devátý kontrolovaný řidič spáchal přestupek. Testům zjišťující přítomnost alkoholu či jiných návykových látek se podrobili všichni řidiči. Po požití usedlo za volant 21 z nich (z toho 4 pod vlivem drog), šest osob je podezřelých z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidel a to v 97 případech, 35 osob nepoužilo při jízdě bezpečnostní pásy či zádržné systémy, 8 vozidel bylo bez platné dálniční známky a ve 31 případech jsme zjistili porušení povolené rychlosti.

por. Bc. Pavla Jiroušková

15. 4. 2019

Odkazy do noveho okna

1 DBA alkohol

1 DBA alkohol 

Detailní náhled

2 DBA alkohol1

2 DBA alkohol1 

Detailní náhled

3 DBA alkohol2

3 DBA alkohol2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem