Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravní akce

LITOMĚŘICKO – Policisté se více věnovali cyklistům. 

V průběhu tohoto týdne probíhala v litoměřickém okrese dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou. Tentokrát se více zaměřili na vzájemnou ohleduplnost cyklistů a řidičů motorových vozidel.

V průběhu akce policisté zastavili a zkontrolovali 28 motorových vozidel a zaevidovali 21 přestupků. Řidičům byly uloženy pokuty v celkové hodnotě 8 200 korun.

Při kontrolách byly zjištěny 4 osoby nepřipoutané za jízdy bezpečnostními pásy, tři řidiči neměli sjednané zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a jeden řidič motocyklu, který se vydal na cestu bez ochrany zraku. Dále měl jeden z řidičů pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, nadýchal 0,39 promile a dopustil se tak přestupkového jednání. Jeden řidič osobního vozidla se dopustil přestupku při předjíždění cyklisty tím, že nedal oznámení o změně směru jízdy. V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona.
Závažnějším jednáním čtyř řidičů se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad.

25. května 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŔP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem