Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravní akce

LITOMĚŘICKO – Nejvíce pokut „padlo“ za rychlou jízdu … 

Od pátku 16. 6. do pondělí 19. 6. 2023 probíhala také v litoměřickém okrese celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na dodržování pravidel silničního provozu. Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou. Akce pak byla více zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů a zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní.

Policisté během akce zkontrolovali 136 vozidel a zjistili 43 dopravních přestupků. Na místě byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 31 300 korun.
Nejvíce pokut „padlo“ za rychlou jízdu, kdy řidiči sešlápli pedál plynu trochu více ve 29 případech.
Čtyři kontrolovaná vozidla se nacházela v nevyhovujícím technickém stavu, ve dvou případech se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů během jízdy a v jednom případě o nepoužití zádržného systému.

Závažnějším jednáním jednoho řidiče, který měl pozitivní test na návykové látky, se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad.

Obdobné akce budou probíhat i v příštích dnech.

20. června 2023
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem