Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravní akce

LITOMĚŘICKO – Zaostřeno na nákladní dopravu... 

V průběhu víkendu se také litoměřičtí policisté zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce TISPOL zaměřené na kontrolu autobusové a nákladní přepravy. Dopravní policisté kontrolovali, zda řidiči vozidel hromadné přepravy osob a nákladních vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa.

Kontrola byla zaměřena především na dodržování dohody AETR, která předepisuje například profesní způsobilost řidičů, maximální dobu řízení, délku a četnost povinných přestávek, nebo dodržování předepsané doby odpočinku a dohody ADR, která upravuje podmínky přepravy nebezpečných věcí a předmětů, pro jejichž vlastnosti (hořlavost, žíravost, výbušnost a další) může být jejich přepravou ohrožena bezpečnost osob, majetku a životního prostředí.

Během časově náročných kontrol zhruba desítky nákladních vozidel byly zjištěny tři případy porušení zákona. Dva řidiči porušovali dodržování bezpečnostních přestávek a denní doby řízení a jedno z vozidel se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu.

Pozitivním zjištěním je skutečnost, že požití alkoholických nápojů se neprokázalo u žádného z kontrolovaných řidičů.

Litoměřice, 29. 7. 2019, nprap. Pavla Kofrová
Oddělení tisku a prevence Litoměřice
tel.: +420 974 436 207
e-mail: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem