Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výsledky dopravně bezpečnostní akce VELIKONOCE

KRAJ - Policisté zkontrolovali více jak 4400 vozidel. 

V rámci Velikonoc, tedy v období od 6. do 10. dubna 2023 zrealizovali policisté napříč celou republikou, tedy i ve Středočeském kraji, dopravně bezpečnostní akci, při které věnovali pozornost především kontrolám alkoholu a jiných návykových látek za volantem. Zaměřili se samozřejmě i na dodržování rychlostních limitů a pozornost věnovali i dalším kontrolám dodržování pravidel silničního provozu, například používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy, kontrolám technického stavu vozidla, pátrání po osobách, věcech nebo odcizených vozidlech.

Během těchto pěti dnů středočeští policisté zkontrolovali 4428 vozidel, motocyklů a jejich řidičů. Celkem zjistili 1320 dopravních přestupků, kdy převážnou většinu z nich vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši téměř 400 tisíc Kč.

Celkem 273 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, 25 řidičů před jízdou požilo alkohol a 8 řidičů užilo jiné návykové látky. V loňském roce za období Velikonoc usedlo 30 řidičů za volant pod vlivem alkoholu a 11 pod vlivem jiné návykové látky.

Celkem 61 kontrolovaných řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy, 15 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem a 96 jich mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu.

Policisté ve Středočeském šetřili celkem 111 dopravních nehod, což je o 32 nehod méně než za období Velikonoc v loňském roce.

Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akci, které v rámci Středočeského kraje pravidelně realizujeme, je upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti a porušování dalších pravidel v silničním provozu přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a mnoho zmařených lidských životů, proto budou středočeští policisté v dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i nadále.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
11. dubna 2023

vytisknout  e-mailem