Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravně bezpečnostní akce

LITOMĚŘICKO – Tři řidiči usedli za volant vozu opilí... 

V pátek 1. a v sobotu 2. 11. 2019 proběhla na Litoměřicku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Tentokrát se policisté více zaměřili na užívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní.

V průběhu akce bylo zkontrolováno 83 motorových vozidel a zjištěno 19 přestupků vyřešených na místě uložením blokové pokuty v celkové výši 3 900 korun.

Čtyři vozidla se nacházela v nevyhovujícím technickém stavu, dva řidiči usedli za volant vozidla bez řidičského oprávnění a jedna osoba nebyla během jízdy připoutána bezpečnostním pásem. Mimo jiné byl během akce kontrolován také jeden chodec a dva cyklisté pohybující se  v dopravním prostředí bez povinných reflexních prvků. V ostatních případech se jednalo např. o způsob jízdy, chybějící doklady či jiné porušení zákona.

Závažnějším jednáním tří řidičů se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad. Jednalo se o jízdu bez řidičského oprávnění a nevyhovující technický stav vozidla.

Dále byli přistiženi při řízení motorových vozidel tři řidiči, kteří tuto činnost vykonávali ve stavu vylučujícím způsobilost, a jejich dechová zkouška na alkohol vykazovala pozitivní hodnoty. Ve všech třech případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu.

Policisté budou v podobných akcích pokračovat i v příštích dnech.

Litoměřice, 4. 11. 2019, nprap. Pavla Kofrová

Oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

e-mail: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem